Forum
Forumoverzicht » De Goeie Ouwe Tijd » Voormalige Godenzonen » Martin Jol: ex-hoofdtrainer Ajax
Ga
Zoeken:

Onderwerp: Martin Jol: ex-hoofdtrainer Ajax
Maker: GertJan020Bekeken: 84491
Status: InactiefBerichten: 1690
+ Nieuw bericht <<<   <   49  |  50  |  51  |  52  |  53  |  54  |  55  |  56  |  57   >   >>> + Nieuw onderwerp
Auteur Bericht
D_skilled


Geregistreerd: 15-11-2007
Forum berichten: 5208
Nieuws reacties: 1
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 23 jul 2010 10:03
Ja, hoogstens een huur. Zonde van de salariskosten. Een huursom zal Wigan moeten schrappen. Maar goed, het gegeven dat hij in het Hilton hotel (Lodeiro-transfer) is gespot geeft aan dat hij met Ajax onderhandelt.
Bertje


Geregistreerd: 21-08-2007
Forum berichten: 9427
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 23 jul 2010 10:57
Citaat:
Misschien moet ik het beter formuleren. Waarom een back-up kopen/huren (rechtsbuiten positie) terwijl je in de jeugd/selectie alternatieven hebt. Niet het ideaalst, maar dat zijn de namen die hier voorbij komen ook niet. Zeker nu de financiële situatie ook niet goed is.

Jij veronderstelt dat Jozefzoon zijn kans niet heeft gepakt. Ik ga hiermeer tot een bepaalde hoogte. Tuurlijk, hij is niet bij de selectie gebleven. Maar dat wilt nog niet zeggen dat hij niet kon aansluiten. Op de rechtsbuiten positie was veel concurrentie met Luis, Dennis en Kennedy en zo kon Jol prima verschillende manieren de rechtsbuiten positie invullen. Is er toevallig een persbericht over geweest? Ik kan me namelijk niets van herinneren, maar dat heeft zo zijn eigen redenen. <img src='smilies/icon_wink.gif' />


Nee, is geen persbericht over geweest. Maar ga eens na: waarom zou Jol Jozefzoon níet bij de selectie houden als hij kon aanhaken? Hij heeft het destijds zelf ook min of meer gezegd: die jongen was er nog niet klaar voor. Denk wel, Eriksen kwam bij de selectie en Aissati moest een stapje terug doen. Eriksen was verder, dus werd er plaats gemaakt voor hem.

En bedenk wel dat Jozefzoon zou acteren in de rol van Rommedahl. Rommedahl speelde afgelopen seizoen 28 wedstrijden. Van niet goed genoeg om bij de selectie te zitten naar 28 wedstrijden spelen is een enorme stap. En gaat ten koste van de sportieve ambities. Maar belangrijker: het is slecht voor de ontwikkeling van Jozefzoon. Als je die jongen nu laat falen (en dat gebeurt), kun je zo'n talent compleet vermoorden.
Rinus


Geregistreerd: 29-12-2008
Forum berichten: 1713
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 23 jul 2010 18:11
Tegenover EredivisieLive:


Als Jol tot de winter blijft is het een record in de laatste 6 jaar.
Empulse


Geregistreerd: 26-08-2009
Forum berichten: 917
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Kopenhagen
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 12:52
De afkoopsom bedroeg zogezegd €10 miljoen, aldus The Mirror. Wordt gelijk klakkeloos overgekomen door o.a. VI. Het lijkt er op dat zij zich hebben gebaseerd op de uitlating van v/d Boog die zei: 'zelfs voor €10 miljoen laten we hem niet vertrekken', hetgeen door de Engelse krant vertaald wordt als de afkoopsom die Fulham zou moeten betalen.

Geeft maar weer eens aan dat je alles wat de media schrijft met een hele grote korrel zout moet nemen.
Bertje


Geregistreerd: 21-08-2007
Forum berichten: 9427
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 15:17
Ja, het is lastig te bepalen wat waar is en wat niet. En soms zijn zelfs meerdere dingen waar - in de zin dat een clubvertegenwoordiger een potje staat te liegen.
jamesgf


Geregistreerd: 29-05-2008
Forum berichten: 420
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 16:01
Citaat:
Hier ben ik het niet mee eens. Ik heb er ook al een lange discussie over gehad met JD over Zeegelaar: een kans bij het eerste moet je verdienen. Jozefzoon heeft het afgelopen seizoen een keer een kans gehad bij het eerste op basis van zijn talent, die heeft hij niet gegrepen - hier houdt de vergelijking met Bergkamp ook op; Bergkamp greep zijn kans wel, omdat hij beter ontwikkeld was.

Bergkamp greep zijn kans wel? Je weet weer eens niet waarover je het hebt. Ondanks dat de jonge Bergkamp enkele goede wedstrijden speelde, kreeg hij juist heel wat kritiek te verduren. Cruijff heeft de bescheiden jongeling meer dan eens moeten verdedigen. Zo zag bijvoorbeeld Johan Derksen lange tijd niets in de ideale schoonzoon. Maar Cruijff hield het vertrouwen, zag zijn talent en kon als geen ander over een speler heen kijken. Zag het potentieel bij de jongen die inderdaad in de B2 anoniem aan de zijkant rondhobbelde. Het draait allemaal om kwaliteit, vertrouwen en een spelsysteem waar iemand tot volle wasdom kan komen. Zeg je tegen een Zeegelaar waar je zes wedstrijden op rij het vertrouwen aan schenkt: dat is de rechtsback, maak die actie, draai hem dol en geef die voorzet, want je hebt de kwaliteiten om die actie te maken en die voorzet te geven... Nou, dan kan hij zomaar heel snel een publiekslieveling worden. Kijk je echter naar dit Ajax, een duidelijke speelwijze is er niet en van buitenspelers kun je nauwelijks spreken. Moeten eigenlijk de ballen krijgen van een diagonaal staande middenvelder met een goede passing, maar in werkelijkheid worden de ziekenhuisballen van de vleugelverdiger bij de vleet gegeven. En met de middenvelder stond men tegen Chelsea veelal op één lijn. Hier kan je eerder van een linker- en rechtermiddenvelder spreken dan van buitenspelers. En als je dan ook nog eens de ballen van een Lindgren en Enoh krijgt en moet zien te controleren, kun je niet anders concluderen dat je als 'buitenspeler' simpelweg niet goed kunt functioneren. Pas als men werkelijk diep staat, het middenveld niet in de punt naar voren maar in punt naar achter staat en de buitenspeler bruikbare ballen krijgt, dan pas je kun je werkelijk conclusies trekken over deze beloftevolle spelers. Als hij in dat geval zijn man niet voorbij kan komen en geen puike voorzetten aflevert, dán ligt dat volkomen aan de buitenspeler en is 'ie niet geschikt. Maar daar bijvoorbeeld een Zeegelaar weet wat een vooractie inhoudt, een grandioze actie in huis heeft en een puike voorzet in de benen heeft heb ik vertrouwen in de eigenzinnige jongeling.

Citaat:
En Ajax 1 is geen speeltuin. Als je het niveau niet hebt, mag je rijpen in Jong Ajax (of eventueel verhuurd worden).

Als er iets een speeltuin is, dan is dat wel Jong Ajax. Voor een buitenspeler kan je ervan uitgaan dat het natuurlijk makkelijker spelen in het eerste dan bij het tweede. Zoals het ook niet verstandig is om als buitenspeler verhuurd te worden aan een Willem II of NEC. Dat begrijpt iedereen. Zoals het makkelijker voetballen is in de A1 voor de man met kalk aan de schoenen dan in de A2. Met de spelmaker die de bal precies op maat geeft in het hoogste jeugdelftal is het makkelijker ballen dan met die mindere in het lagere elftal. Oftewel, als je een buitenspeler, en de klassieke zijn altijd apart, wil laten stranden voor het zicht van de haven, dan moet je hem vooral bij het tweede tussen de Sno's houden. Maar bedenk wel, er zijn niet voor niets zo weinig buitenspelers doorgebroken sinds Roy. En dat lag echt niet aan al die spelers.
Bertje


Geregistreerd: 21-08-2007
Forum berichten: 9427
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 17:20
Lekker boeiend wat Derksen van Bergkamp vond. Cruijff was de trainer van Bergkamp en bij Cruijff greep hij zijn kans niet.

Verder slaat je hele reactie weinig tot niet aan m'n post. Heb al wel weer genoeg tijd verspild met het doorlezen van die belachelijk lange lappen tekst van je. Wel eens van kort maar bondig gehoord?
Anoniem
Gedeactiveerd


Geregistreerd: 22-01-2009
Forum berichten: 2348
Nieuws reacties: 2
Woonplaats: -
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 17:55
Nouja ik ben het ook lang niet altijd eens met jamesgf, maar het is wel iemand met een mening en hij weet deze ook prima uiteen te zetten. Het levert vaak juist wel leuke discussies op. Van mij hoeft het niet altijd kort en bondig.
Leonel


Geregistreerd: 18-12-2007
Forum berichten: 2494
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 19:52
Citaat:
Lekker boeiend wat Derksen van Bergkamp vond. Cruijff was de trainer van Bergkamp en bij Cruijff greep hij zijn kans niet.

Verder slaat je hele reactie weinig tot niet aan m'n post. Heb al wel weer genoeg tijd verspild met het doorlezen van die belachelijk lange lappen tekst van je. Wel eens van kort maar bondig gehoord?


Rare reactie Bertje. Hij reageert prima op je post. Wuif je het weg omdat je geen antwoord hebt?
Bertje


Geregistreerd: 21-08-2007
Forum berichten: 9427
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 20:32
Nee.
Scio


Geregistreerd: 02-01-2008
Forum berichten: 1939
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Zo 25 jul 2010 21:38
Citaat:
Lap tekst


Onder Jol gaat Zeegelaar het nooit redden. Jol werkt met een urby als vleugelspits omdattie het verdedigende aspect goed beheerst. Verder moet De Jong die diagonale passes geven maar dat kannie niet. Wordt alleen maar opgesteld voor z'n diepgang en doelpunten. Kortom, Zeegelaar kan beter aan een Vitesse verhuurd worden. Overigens, denk je dat een Eriksen Zeegelaar zou kunnen laten renderen James?
jamesgf


Geregistreerd: 29-05-2008
Forum berichten: 420
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 26 jul 2010 03:05
Citaat:
Lekker boeiend wat Derksen van Bergkamp vond.

Jij zegt dat Bergkamp zijn kans greep. Nou, maak dan maar waar en zeg hoe dat in z'n werk ging. Ga jij mij dan vertellen dat hij in het begin onomstreden was? Dat Derksen en jan en alleman geen twijfels toonde en men hem niet matig vond presteren? Hij een vaste plek 'uitzichzelf' veroverd had? Hoop eerder dat jij mij gaat vertellen dat Cruijff gedwongen was hem op te stellen en hij er naar eigen zeggen eigenlijk nog niet rijp voor was. Dat hij nog in '90 met Willems, Jonk en De Boer om de schaduwspits-positie concureerde en als de meest kansloze werd geacht. En dat de veelzijdige belofte pas tot volle wasdom kwam nadat Jonk op 4 terecht kwam. Als je het verder erover wilt hebben, het zou kunnen. Over De Boer die werd verkocht, een Van Loen die kwam, onze hier op de een of andere manier zo geliefde Rotterdamse oud-trainer en ga zo maar door. Of is dat ook al nieuw voor je? Weer te hoog gegrepen.

Citaat:
Verder slaat je hele reactie weinig tot niet aan m'n post.

(...) Bergkamp werd in z'n jonge jaren op de rechtsbuitenpositie gezet om van het fysieke geweld weg te blijven. Na het vertrek van oa Vanenburg verdween aanvoorder "Schip ahoy" zo nu en dan naar het middenveld en kwam er zo een plek vrij wat ingevuld werd door de jonge scholier. Kreeg de simpele opdracht: actie, linksback voorbij en voorzetten. Daar hoef je geen exceptionele kwaliteiten voor te hebben of ver in je ontwikkeling voor te zijn, zoals dat bij Bergkamp ook niet het geval was. Vertrouwen en het halen uit de wind is haast al genoeg. Als je bijvoorbeeld kijkt hoeveel krediet een Sikora, Kennedy en Luque bleven behouden, bedenkt dat (vroeger in ieder geval) jeugdspelers die jaren in de eigen traditie zijn opgeleid met veel minder scepcis werden/worden ontvangen en je moet concluderen dat handhaven niet moeilijk is. Alleen inderdaad het lef, vermogen om het te begeleiden en goed in te laten passen is er niet meer. Bij de spelers mis je weer, naast de zelfreflectie, de broodnodige bravoure om een plekje in de selectie te veroveren. Een Emanuelson had meermaals met zijn handen op tafel kunnen slaan, de man waarop 12 miljoen werd geboden door AS Roma. Door het ontbreken van de geldingsdrang krijgt hij nu stank voor dank met een verlaagd contract. Altijd slaafs opgevolgd wat de trainer zei. En wat betreft Bergkamp, later had hij ivm de concurrentie nog steeds niet een vaste plaats veroverd. Wat eveneens te wijten viel aan zijn bescheiden karakter.

Citaat:
Heb al wel weer genoeg tijd verspild met het doorlezen van die belachelijk lange lappen tekst van je. Wel eens van kort maar bondig gehoord?

Lees dan maar niet jongen. Wie verplicht jou om de moeite te nemen mij te lezen en pak hem beet niet te fietsen? Als ik al jouw recente, laat staan gehele oeuvre dien te lezen zou ik in ieder geval gillend op mijn stalen ros stappen om een luchtje te gaan scheppen. Doe ik dan ook niet. Maar onder bijvoorbeeld je krachtige oneliner "V/d Heijden mag blij zijn als hij een plekje kan krijgen bij supporterszaken." in het Zeegelaar-topic kom ik niet uit. Als jij nou ook eens lange lappen tekst zou maken, zou ik in ieder geval niet geconfronteerd worden met dit soort ongein. En als ik dan eens een paar van je zinnetjes eruit pik om te ontkrachten, kom dan niet mekkeren als je met feiten om de oren wordt geslagen. Je overschat jezelf schromelijk als je weer op deze toer gaat en de inhoud verwaarloost. Doe je verkleinde naam en Erelid-titel toch eer aan. Blijkbaar vinden sommige leden het wel interessant en heb je hiermee een vlammende discussie opnieuw in de kiem gesmoord. Ik zit er niet mee. Maar als ik de Rosell van hier was, zou ik wel weten wat de consequenties van dit soort strapatsen zouden zijn. Bovendien, zo kom ik al helemaal nooit tot boven de 8000.

Citaat:
Onder Jol gaat Zeegelaar het nooit redden.

Ben ik ook bang voor. En daarmee moet je concluderen dat de man niet bij Ajax past, niet?

Citaat:
Jol werkt met een urby als vleugelspits omdattie het verdedigende aspect goed beheerst.

Ja, maar kijk wel wat er op dat moment nog meer bij staat. Als Sulejmani en Suarez voorin staan, moet je wel Emanuelson hangend op links zetten. Zeegelaar in plaats van Urby zou zelfmoord zijn. Maar dat maakt de één natuurlijk niet beter dan de ander.

Citaat:
Verder moet De Jong die diagonale passes geven maar dat kannie niet. Wordt alleen maar opgesteld voor z'n diepgang en doelpunten.

Heeft te maken met de speelwijze. De Jong is een redelijk multifuntionele speler. Onder Koster bijvoorbeeld speelde hij anders. En op dit moment heeft hij weer een andere rol dan vorig seizoen. Maar inderdaad, een Aissati zou meer geschikt zijn voor het combinatiespel.

Citaat:
Kortom, Zeegelaar kan beter aan een Vitesse verhuurd worden.

Zou ik niet verstandig vinden. Los van het feit of het bevordelijk zou zijn voor zijn ontwikkeling, zie ik hem het lieftst hier floreren. Het is werkelijk waar een potentiele publiekslieveling. De actie en voorzet heeft hij, naast het fysieke gedeelte, in huis om het in ieder geval te maken. En om die eruit te laten komen, kun je beter bij Ajax zijn dan waar dan ook in Nederland. Hoewel, bij PSV en Twente ben je bij nader inzien beter uit. Normen vervagen...

Citaat:
Overigens, denk je dat een Eriksen Zeegelaar zou kunnen laten renderen James?

Kort gezegd, ja. Maar, daar heb je het weer, hoe is de veldbezetting? Daar gaat het mij nu om. Met Eriksen op 10, dus in de punt naar voren, zoals tegen Chelsea is het al gelijk een stuk ongemakkelijker voor de buitenspelers. Heeft te maken met hoeveel meters bepaalde spelers moeten bestrijken. Vooral de buitenspelers zullen van deze speelwijze uiteindelijk de dupe zijn. Hoeveel meer verdigende arbeid zal je dan moeten leveren? In welke positie krijg je daarna uiteindelijk de bal? Op de helft van de tegenstander met enkel de back of ter hoogte van de middenlijn en met drie man op je weg? Of nog erger, een ziekenhuisbal van je back waardoor je een schop op je enkels kan verwachten. Je bent dus afhankelijk van je medespelers. Ik vergelijk de situatie Eriksen een beetje met Van der Vaart. Verschoof uiteindelijk naar 10, vond ik een zeer slechte ontwikkeling. Daar is het in mijn optiek ook fout gegaan. Eriksen zou ik het liefst op één van de twee halfposities zien, één van de twee kan aanvallende intenties hebben. Hij heeft de balbehandeling, het inzicht om te openen waar nodig is. Als het bijvoorbeeld rechts volstaat, naar links. En dan precies op maat, ect. Daar gaat het wat mij betreft als middenvelder om. Om zo een diepstaande buitenspeler als Zeegelaar één-op-één te laten komen. Dan komt alles goed.
ghostwriter


Geregistreerd: 08-02-2008
Forum berichten: 5481
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Londen
Geplaatst: Ma 26 jul 2010 05:15
James wie vind jij zelf een betere indruk maken Zeegelaar of Ozbiliz? Op mij maakt de laatste een stuk meer indruk met zijn goede techniek, kractige schot en mooie acties. Sowieso zie ik beide spelers liever dan Emanuelson als linksbuiten in de basis staan. Sowieso hoop ik dat er een echte centrumspits komt zodat er een speler staat die iets kan doen met de voorzetten van de buitenspelers en dan zou het lonen om echte buitenspelers op te stellen zoals Zeegelaar of Ozbiliz.

Misschien zou het toch het beste zijn als Sulejmani word verhuurd, al zou ik hem dan niet aan een Premier League club verhuren aangezien hij die competitie fysiek nooit aan gaat kunnen, of nog liever verkocht. Verder zou ik Emanuelson vandaag liever dan morgen verkopen want als buitenspeler heeft hij veel te weinig rendement en nu kan Ajax misschien nog iets aan hem verdienen. Dan is de weg vrij voor een jonge linksbuiten uit eigen huis en Zeegelaar en Ozbiliz kunnen dan strijden om een basisplaats.

Trouwens ben ik het helemaal met je eens dat Ajax weer sneller naar de jeugdopleiding moet kijken. Ik zelf ben toevallig wel fan van de flair die De Ridder naar Ajax zou brengen maar als je Jozefzoon in de jeugdopleiding hebt rondlopen is het natuurlijk wel een onnodige transfer. Natuurlijk is Jozefzoon een mentaal nog niet klaar voor maar daarom moet je hem eerst bij het eerste laten wennen met een paar invalbeurten en niet een andere speler halen die zijn ontwikkeling in de weg zal staan.

Er word altijd gezeurd dat Ajax geen vleugelspelers meer produceert maar als er dan talentvolle jongens als Ozbiliz, Zeegelaar en Jozefzoon rondlopen wil niemand ze een echte kans geven.

Sowieso denk ik ook niet dat Jol de juiste man is voor Ajax maar wat Ajax nu meer dan wat dan ook nodig heeft is een kampioenschap en dat kan Jol ons misschien wel brengen. Laat hem zijn contract maar uitdienen en neem dan een trainer als Rijkaard die de jeugd wel een duidelijke kans geeft.

Ook zou ik graag zien dat Ajax weer naar het 4-3-3 systeem met op het middenveld de punt naar achteren en dus twee aanvallende middenvelder en één verdedigende middenvelder. Ik was geen fan van de aankoop De Zeeuw en nu moet ik zeggen dat hij het vorig seizoen goed heeft gedaan voor Ajax en dat ik blij ben dat hij erbij was maar dat ik nog steeds vind dat zijn type niet bij Ajax hoort. Ik zou super graag Lodeiro én Eriksen op één middenveld willen zien spelen maar Jol zal natuurlijk nooit zo aanvallend willen spelen. Met die twee spelers zou je wel twee jongens hebben die de vleugels goed kunnen bedienen en zelf ook eens de 16 in zullen opduiken.

Ik hoop dat als Suarez in 2011 vertrekt Ajax weer met twee klassieke buitenspelers gaat spelen en een goede centrumspits daar tussen. Tot die tijd moet Ajax er maar voor zorgen dat ze met wat voor een spel dan ook kampioen worden.
swanski


Geregistreerd: 15-05-2008
Forum berichten: 188
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 26 jul 2010 09:16
Citaat:
Lekker boeiend wat Derksen van Bergkamp vond. Cruijff was de trainer van Bergkamp en bij Cruijff greep hij zijn kans niet.

Verder slaat je hele reactie weinig tot niet aan m'n post. Heb al wel weer genoeg tijd verspild met het doorlezen van die belachelijk lange lappen tekst van je. Wel eens van kort maar bondig gehoord?


Inderdaad zeg. Heel makkelijk, Bertje. James is wat mij betreft één van de interessantere posters hier. James, negeer dit aub.
Anoniem
Gedeactiveerd


Geregistreerd: 18-08-2007
Forum berichten: 22238
Nieuws reacties: 1
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 2 aug 2010 14:31
Citaat:
Martin Jol te gast in 'On Air'

Bron:tv-visie.be

* Ajax-trainer Martin Jol vertrekt met zijn team naar Griekenland. Ajax moet tegen PAOK Saloniki voetballen in de voorrondes van de Champions League.

'On Air', dinsdag 3 augustus om 22.00 uur bij de NCRV op Nederland 3.
Lama


Geregistreerd: 21-07-2009
Forum berichten: 262
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Venlo
Geplaatst: Vr 6 aug 2010 14:24
Citaat:

Ajax-trainer Martin Jol stoort zich aan het feit dat het Nederlands elftal volgende week een oefeninterland tegen Oekraïne afwerkt. De coach van de Amsterdammers moet daardoor in een drukke maand drie spelers enkele dagen afstaan. Urby Emanuelson, Vurnon Anita en Siem de Jong werden door bondscoach Bert van Marwijk opgeroepen.

"Die wedstrijd zou voor die jongens de zoveelste zijn in een kort tijdsbestek. Ik heb daar problemen mee, ik vind het een slecht idee. Wat ik hoop is dat ze vanuit Zeist een beetje meedenken met ons, want dit is dramatisch. Ik ga Bert van Marwijk daar maar eens over bellen", aldus Jol.

Na het WK kon Jol pas laat beschikken over de Oranje-internationals Demy de Zeeuw, Gregory van der Wiel en Maarten Stekelenburg. Ajax moest al vroeg in de bak in de derde voorronde van de Champions League. In augustus volgt nog een dubbele confrontatie in de vierde voorronde van het miljoenenbal.


Bron Soccernews.nl
Marnix


Geregistreerd: 15-12-2007
Forum berichten: 2786
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Haarlem
Geplaatst: Di 10 aug 2010 12:06
Het valt me op dat Martin Jol, allerlei spelers haalt met wie hij al eerder gewerkt heeft.

Opzich begrijpelijk aangezien er verder geen cash is. Met Mounir, Ooier en Mido heeft hij al eerder samen gewerkt. Wel apart, maar dat geeft ook aan dat Jol goed met spelers kan opschieten, aangezien ze allemaal ja zeggen.

Benieuwd hoe dit gaat uitpakken.
DIMC85


Geregistreerd: 27-03-2009
Forum berichten: 1585
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Haarlem
Geplaatst: Di 10 aug 2010 12:13
Citaat:
Het valt me op dat Martin Jol, allerlei spelers haalt met wie hij al eerder gewerkt heeft.

Opzich begrijpelijk aangezien er verder geen cash is. Met Mounir, Ooijer en Jol heeft hij al eerder samen gewerkt. Wel apart, maar dat geeft ook aan dat Jol goed met spelers kan opschieten, aangezien ze allemaal ja zeggen.

Benieuwd hoe dit gaat uitpakken.


Je bedoelt Mido?
Marco


Geregistreerd: 23-08-2007
Forum berichten: 4289
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Di 10 aug 2010 12:37
Citaat:
Het valt me op dat Martin Jol, allerlei spelers haalt met wie hij al eerder gewerkt heeft.

Wat mij opvalt is dat Jol dol is op tussenoplossingen, terwijl hij na zijn flirt met Fulham zelf ook als tussenoplossing kan worden aangemerkt.
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Di 10 aug 2010 13:32
Tussenoplossingen zijn ook niet per definitie verkeerd. Het geld wat beschikbaar is is niet genoeg om versterkingen voor de basis te halen. En Ajax doet met name in de breedte onder voor de concurrentie. Dus haalt Jol Mido, Ooijer en een buitenspeler (De Ridder zou ik overigens een belachelijke aankoop vinden) voor een prikkie. Ooijer halen vind ik een hele andere zaak dan het binnenhalen van Atouba, Kerlon, Verhoeven of De Ridder.

Als er dit seizoen overigens een jongen uit de jeugd op één van die posities doorbreekt in Ajax 1 en duidelijk wordt dat hij het niveau makkelijk aan kan, dan zal ik overigens meteen m'n ongelijk toegeven. Vooralsnog schat ik de kans alleen aanwezig dat Josefzoon aanhaakt en die buitenspeler dus overbodig blijkt.
Marco


Geregistreerd: 23-08-2007
Forum berichten: 4289
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Di 10 aug 2010 14:36
Citaat:
Tussenoplossingen zijn ook niet per definitie verkeerd.

Onderdeel van een tussenoplossing is een eindoplossing. Zonder dat laatste is het een impulsaankoop. Jol contracteert jaarlijks twee centrumspitsen.

Citaat:
Als er dit seizoen overigens een jongen uit de jeugd op één van die posities doorbreekt in Ajax 1 en duidelijk wordt dat hij het niveau makkelijk aan kan, dan zal ik overigens meteen m'n ongelijk toegeven.

Fideel van je, maar ook gemakkelijk gezegd. Die jonge speler komt nu natuurlijk niet aan bod. Zodra er een verdediger uitvalt, komt Ooijer of Oleguer erin. Zo is er over elke linie in dat opzicht wel iets te zeggen. Het is wat prematuur, maar ik vraag me af hoe het zal gaan met de enige speler die op de rek gekocht is en niet uit Jol's netwerk kwam. Deze opmerking van je voorspelt alvast weinig goeds. Over beschikbaar geld; hoe zit het met de betalingsachterstand voor die speler?
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Di 10 aug 2010 15:00
Citaat:
Tussenoplossingen zijn ook niet per definitie verkeerd.

Onderdeel van een tussenoplossing is een eindoplossing. Zonder dat laatste is het een impulsaankoop. Jol contracteert jaarlijks twee centrumspitsen.

Ik ben het voor een groot deel wel met je eens hoor, met betrekking tot het aankoopbeleid van Jol. Alleen heb ik het idee dat deze transferperiode (El Hamdaoui, Ooijer, Mido, buitenspeler) voor Ajax wel eens een stuk voordeliger uit zou kunnen pakken dan die van vorige zomer (Atouba, Suk, Kerlon, Zé Eduardo, Verhoeven, Pantelic). En dan zie ik van al deze namen alleen El Hamdaoui en winteraankoop Lodeiro als investeringen die je als 'eindoplossingen'kan bestempelen.

Overigens staat het aantrekken van spelers als Ooijer en Mido wel haaks op het beleid dat door Van den Boog is uitgestippeld. Maar ja, mensen die niet faliekant tegen het aantrekken van Ooijer zijn hoeven zich natuurlijk niet te verantwoorden voor de woorden van Van den Boog. Ik vind tussenoplossingen niet per definitie verkeerd. Zolang het gevoerde beleid bij clubs maar niet volledig of voor een groot deel leunt op tussenoplossingen, vriendendienstjes, etc. In dat licht zou je kunnen zeggen dat Ooijer de zoveelste is en is er inderdaad al meer reden om er tegen te zijn. Wat ik dus probeer te doen is aangeven dat ik het puur op zichzelf geen onbegrijpelijke zet vind van Jol.

Citaat:
Als er dit seizoen overigens een jongen uit de jeugd op één van die posities doorbreekt in Ajax 1 en duidelijk wordt dat hij het niveau makkelijk aan kan, dan zal ik overigens meteen m'n ongelijk toegeven.

Fideel van je, maar ook gemakkelijk gezegd. Die jonge speler komt nu natuurlijk niet aan bod. Zodra er een verdediger uitvalt, komt Ooijer of Oleguer erin. Zo is er over elke linie in dat opzicht wel iets te zeggen. Het is wat prematuur, maar ik vraag me af hoe het zal gaan met de enige speler die op de rek gekocht is en niet uit Jol's netwerk kwam. Deze opmerking van je voorspelt alvast weinig goeds. Over beschikbaar geld; hoe zit het met de betalingsachterstand voor die speler?


Ze kunnen het natuurlijk bewijzen in het tweede, op trainingen en tijdens invalbeurten. Zo krijgt Josefzoon heus nog wel z'n kans in het eerste, verwacht ik. En dat is dan ook meteen de enige waarvan ik de kans aanwezig acht dat hij gaat laten zien dat Jol op zijn positie geen goedkoop alternatief van buitenaf had hoeven halen. Maar ook jeugdspelers moeten aantonen dat ze klaar zijn voor het eerste elftal. Anders heeft het weinig zin om ze speeltijd te geven.
thyza


Geregistreerd: 09-02-2009
Forum berichten: 696
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Di 10 aug 2010 15:22
Citaat:

Onderdeel van een tussenoplossing is een eindoplossing. Zonder dat laatste is het een impulsaankoop. Jol contracteert jaarlijks twee centrumspitsen.


Volgens mij is het de bedoeling (tussenoplossing) om dit jaar te overbruggen ente eindigen met een winst, EN kampioen te worden, zodat er volgend seizoen wederom geïnvesteerd kan worden op langere termijn.

Mounir is dan wel weer een investering voor (hopelijk) meerdere jaren.
Marco


Geregistreerd: 23-08-2007
Forum berichten: 4289
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Di 10 aug 2010 16:57
Citaat:
Alleen heb ik het idee dat deze transferperiode (El Hamdaoui, Ooijer, Mido, buitenspeler) voor Ajax wel eens een stuk voordeliger uit zou kunnen pakken dan die van vorige zomer (Atouba, Suk, Kerlon, Zé Eduardo, Verhoeven, Pantelic).

Dat zal wel, ja. Ik geloof ook wel dat zijn aankoopbeleid beter gaat uitpakken dan die van zijn recente voorgangers, maar of het effect sorteert, is nog altijd afwachten. Het is puur gericht op het hier en nu, dus ben ik maar zo vrij om een kampioenschap van hem te eisen.

Citaat:
En dan zie ik van al deze namen alleen El Hamdaoui en winteraankoop Lodeiro als investeringen die je als 'eindoplossingen'kan bestempelen.

Oké. Voor de rest ga je aan mijn Lodeiro-opmerking voorbij. Zie jij het dit seizoen, met deze selectie, trainer en opvatting, gebeuren met het kleine draaitolletje?

Citaat:
Overigens staat het aantrekken van spelers als Ooijer en Mido wel haaks op het beleid dat door Van den Boog is uitgestippeld.

Ik geloof dat van den Boog iets heeft gezegd over het alleen aantrekken van jonge talenten. Ik denk dat Jol's gecontracteer deze zomer neerkomt op gemiddeld een jaar of 28. Zoiets ongeveer? Slaat natuurlijk nergens op.

Citaat:
Wat ik dus probeer te doen is aangeven dat ik het puur op zichzelf geen onbegrijpelijke zet vind van Jol.

Buiten het licht van al het andere heb ik zelfs geen moeite met die handtekening. Ik ben allang blij dat Jol geen gevulde kas heeft om mee te spelen.

Citaat:
Zo krijgt Josefzoon heus nog wel z'n kans in het eerste, verwacht ik.

Van de trainer die Leonardo zo graag wil toevoegen aan z'n selectie? Ik geloof er niks van. De eerste 18 van Jol hebben niets met dat toverwoord te maken, het is de dood of de gladiolen. Ooijer, Oleguer, Mido en Leonardo zijn zijn ideale vervangers en invallers, zeker de laatste twee. Je moet ze eager houden, hè. Ook bij 3-0 voor.

Citaat:
Ik vind tussenoplossingen niet per definitie verkeerd. Zolang het gevoerde beleid bij clubs maar niet volledig of voor een groot deel leunt op tussenoplossingen, vriendendienstjes, etc.

Juist. En dat gevaar ligt op de loer. Uit de vrijage met Fulham kun je in ieder geval afleiden dat Jol nu wel zal onthouden welke deadline in zijn contract staat. Die pakt de eerste money train richting Engeland. En dan? Het kan zomaar zo zijn dat Ajax volgende zomer op zoek moet naar een nieuwe trainer, een stuk of vier nieuwe basiskrachten en een halve bank. Hopen dat Jol in de tussentijd toch nog iets 'ontwikkeld', want anders komt het spreekwoordelijke kaartenhuis wel akelig dichtbij. De eerste contouren zijn al zichtbaar.
Bertje


Geregistreerd: 21-08-2007
Forum berichten: 9427
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Di 10 aug 2010 17:01
Citaat:
Het is puur gericht op het hier en nu...


Mwah. El Hamdaoui, Boilesen, Lodeiro niet natuurlijk.
+ Nieuw bericht <<<   <   49  |  50  |  51  |  52  |  53  |  54  |  55  |  56  |  57   >   >>> + Nieuw onderwerp
Actieve onderwerpen Wie is er online? Actieve leden
Actieve onderwerpen: 0 Leden online: 0 Actieve leden: 1.894
Berichten: 213.636 Onderwerpen: 2.467 Nieuwste lid: mollywilson
Jouw berichten: inloggen | registreren Onderwerpen bekeken: 18.625.254 Forums: 45
= actief onderwerp = inactief onderwerp  
Forumoverzicht » De Goeie Ouwe Tijd » Voormalige Godenzonen » Martin Jol: ex-hoofdtrainer Ajax
Ga
Zoeken: