Forum
Forumoverzicht » De Goeie Ouwe Tijd » Voormalige Godenzonen » Marco van Basten (als trainer)
Ga
Zoeken:

Onderwerp: Marco van Basten (als trainer)
Maker: Eto'oBekeken: 91271
Status: InactiefBerichten: 1250
+ Nieuw bericht <<<   <   6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  13  |  14   >   >>> + Nieuw onderwerp
Auteur Bericht
Marnix


Geregistreerd: 15-12-2007
Forum berichten: 2786
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Haarlem
Geplaatst: Ma 21 jul 2008 16:21
@ 343

Zeker een prachtige foto <img src='smilies/icon_biggrin.gif' /> !
Bertje


Geregistreerd: 21-08-2007
Forum berichten: 9427
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 25 jul 2008 16:37
Citaat:
Met het ter sprake brengen van Wim Keizer en Frank de Boer werd de persconferentie afgesloten. Keizer is aangetrokken als mental coach. Tijdens de voorbereiding en in het komende seizoen zal de mental coach de Ajacieden, waar nodig, bijstaan met raad en daad. Frank de Boer maakt mogelijk ook komend seizoen met enige regelmaat zijn opwachting tijdens de trainingen van Ajax 1. De trainer van Ajax A1 en assistent-bondscoach is waardevol als zeer gelouterde oud-speler. Met het handjevol Spaans sprekende Ajacieden in de selectie, kan De Boer ook als ‘tolk’ van waarde zijn. ,,Hoe sneller we iets over kunnen brengen, hoe beter het voor iedereen is’’, aldus Van Basten.


[color=red">Ajax[/color">

[color=red">Hier[/color"> kun je meer lezen over de werkwijze van Wim Keizer.
Ajaciedjuh


Geregistreerd: 22-12-2007
Forum berichten: 272
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 1 aug 2008 12:00
Citaat:
Van Basten: ik ben gekomen om te blijven
nieuws Door: Redactie op 1 aug 2008

Marco van Basten heef tegenover gasten van sponsor Aegon laten weten dat hij ,,gekomen is om te blijven.” De nieuwe hoofdcoach vertelde voor z'n eerste training bij Ajax dat hij hoopt de volledige Aegon-contractperiode (zeven jaar) mee te maken. En het liefst zit de Badhoevedorper nog langer bij Ajax. ,,Die fantastische opmerking past precies in onze visie,” reageert Jan Driessen van Aegon in de eerste Ajax Life van dit seizoen, die maandag bij de leden van Supportersvereniging Ajax op de mat ligt. Communicatiemanager Driessen ontvouwt in deze Ajax Life een deel van zijn plannen.

Continuïteit heet zoiets. Mooi <img src='smilies/icon_biggrin.gif' />
Anoniem
Gedeactiveerd


Geregistreerd: 18-08-2007
Forum berichten: 22238
Nieuws reacties: 1
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 1 aug 2008 12:28
Zou mooi zijn, maar dan moet hij wel presteren. Anders ligt hij er net als Ten Cate, Blind, Koeman, Adriaanse, Wouters en Olsen er vrij snel weer uit.
skieto


Geregistreerd: 15-12-2007
Forum berichten: 803
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Amsterdam ZuidOost
Geplaatst: Vr 1 aug 2008 14:09
Citaat:
Zou mooi zijn, maar dan moet hij wel presteren. Anders ligt hij er net als Ten Cate, Blind, Koeman, Adriaanse, Wouters en Olsen er vrij snel weer uit.

Precies, maar zijn werkwijze is in iedergeval apart. Dat weten we nog van het Nederlands elftal. We waren ook keer op keer verbaasd wat voor spelers hij selecteerde, dus hoe zal hij ons nu verrassen? (in positieve zin he)
Bertje


Geregistreerd: 21-08-2007
Forum berichten: 9427
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 1 aug 2008 16:51
Citaat:
Zou mooi zijn, maar dan moet hij wel presteren. Anders ligt hij er net als Ten Cate, Blind, Koeman, Adriaanse, Wouters en Olsen er vrij snel weer uit.


Dat komt goed. <img src='smilies/343.gif' />
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Vr 1 aug 2008 17:32
Citaat:
Zou mooi zijn, maar dan moet hij wel presteren. Anders ligt hij er net als Ten Cate, Blind, Koeman, Adriaanse, Wouters en Olsen er vrij snel weer uit.


Toch zie ik wel enigszins een verschil in intentie. Van Basten heeft blijkbaar de ambitie om bij Ajax iets moois neer te zetten en denkt daarbij juist dat continuïteit erg belangrijk is. Hij wil daar zelf voor gaan zorgen.

Je kan je natuurlijk ook afvragen hoe ambities of avontuurlijk Van Basten verder is. Is het wel een jongen die graag weg is uit Nederland?
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 14:07
Citaat:
'Marco van Basten kent geen taboes'
04/08/2008 12:00

Een hilarisch berichtje op www.voetbalonline.nl, vorige week. Onder de kop 'Ajax vindt baantje voor Piet Keizer' wist de website te melden dat Ajax het onlangs gepensioneerde clubicoon heeft aangesteld als mental coach. Inclusief wazige foto van de voormalige linksbuiten van de Amsterdamse club. Het tekent de verwarring die nog altijd ontstaat in voetballand zodra het over mentale trainers gaat. In sporten waarin Nederland de wereldtitels en olympische medailles aaneen rijgt (hockey, zwemmen) is training van de geest al jaren gemeengoed, in de voetballerij schiet de goegemeente nog altijd in een spontane verkramping zodra het onderwerp ter sprake komt.

Dijenkletsend nam Nederland vier jaar geleden kennis van de aanstelling van Erik Reep bij het nationale voetbalelftal. Raar gedoe, zo luidde de algemeen heersende opinie, en niet alleen bij het publiek. Ervaren internationals als Edwin van der Sar en Giovanni van Bronckhorst hadden bij hun buitenlandse clubs goede ervaringen met mental coaches en juichten de introductie bij Oranje toe. Maar veel jongere internationals werden er vooral heel giechelig van. Een half jaar hield Reep het vol bij het Nederlands elftal. 'Gelukkig hebben we Kees Jansma nog', grapte toenmalig bondscoach Marco van Basten destijds. Meer woorden heeft hij er nooit aan vuil gemaakt.

Al net zo achteloos vertelde Van Basten vorige week tijdens het trainingskamp van Ajax in De Lutte dat hij een mental coach bij de A-selectie heeft betrokken. Wim Keizer heet die man, en dus niet Piet Keizer. Als actief voetballer toonde Van Basten al grote belangstelling voor de mentale aspecten van zijn vak. Bij AC Milan maakte hij kennis met Bruno Demechelis, tot op de dag van vandaag als clubpsycholoog in dienst bij de Italiaanse club. En net als het merendeel van de gouden EK '88-lichting liet Van Basten zich regelmatig behandelen door haptonoom Ted Troost. KNVB-arts Frits Kessel vond het destijds allemaal maar niks, bondscoach Rinus Michels stond het oogluikend toe.

Twintig jaar later zijn steeds meer trainers tot het inzicht gekomen dat groepsprocessen, mentale druk en zelfvertrouwen kunnen worden gestuurd. Coaches als Louis van Gaal, Ron Jans, Gertjan Verbeek en Robert Maaskant huurden en huren daar specialisten voor in, zonder daar veel ruchtbaarheid aan te geven. Bevreesd als ze zijn in de oerconservatieve voetbalwereld als zweverige navelstaarders in de hoek te worden gezet. Van Basten wilde in De Lutte van geen taboe weten toen hem werd gevraagd naar de inbreng van Wim Keizer. 'Hij loopt in de rondte, observeert en praat met spelers', maakte Van Basten het niet moeilijker dan het is. De nieuwe trainer van Ajax heeft de lat voor zijn jonge selectie hoog gelegd en weet uit eigen ervaring wat voor druk dat met zich meebrengt.

Keizer, een Amsterdamse sportpsycholoog, is tevens werkzaam bij de nationale zwembond, roeibond en het schaatsteam van Team Telfort en is bij Ajax aanbevolen door voormalig clubarts Piet Bon. Vorig seizoen maakte George Ogararu al gebruik van zijn diensten, in de periode dat de Roemeense verdediger zijn basisplaats kwijt raakte aan Bruno Silva. In het supportersblad De Ajacied vertelde Ogararu onlangs daar veel baat bij gehad te hebben. Wellicht dat de rechtsback na de afscheidswedstrijd van Jaap Stam een nieuw consult nodig heeft; zijn zelfvertrouwen zal niet groter zijn geworden van de wijze waarop Marc Overmars hem in Zwolle overhoop liep. Zoals het frappant was hoe veel jonge Ajax-spelers met open mond naar gelouterde tegenstanders als Bergkamp, Cocu, Overmars, Winter, Seedorf, Jonk, Kluivert en de broers De Boer stonden te kijken. Er is voorlopig genoeg te doen voor Wim Keizer, zal Marco van Basten gedacht hebben.

Simon Zwartkruis


VI.nl
Benji


Geregistreerd: 28-01-2008
Forum berichten: 785
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Amsterdam
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 16:34
Ajax.nl:

Citaat:
A-selectie teruggebracht tot 28 spelers

Amsterdam, 04 aug 2008
De clubleiding van Ajax heeft vandaag met diverse spelers individuele gesprekken gevoerd. Jurgen Colin, Laurent Delorge, Albert Luque en Kenneth Perez hebben te horen gekregen dat ze niet voorkomen in de plannen die manager/coach Marco van Basten met het eerste elftal van Ajax heeft.

Het viertal behoort vanaf vandaag niet meer tot de A-selectie van Ajax. Zij moeten zich in de loop van de week melden bij Jong Ajax, in afwachting van eventuele ontwikkelingen.

Tevens zijn er gesprekken gevoegd met Kennedy, Leonardo, George Ogararu en Dennis Rommedahl. Zij blijven bij de A-selectie trainen. Aan hen is duidelijk gemaakt dat de kans dat ze op wedstrijddagen bij de uiteindelijke selectie van 18 spelers zitten, klein is.

Marco van Basten legt uit: ,,We zijn nu drie weken bezig en daarin hebben alle spelers kansen gekregen. In sommige gevallen heeft dat tot nieuwe inzichten geleid. En daarom hebben we vandaag duidelijkheid gegeven aan een groep spelers. De transfertermijn sluit aan het einde van de maand, we verwachten dat er nog wel wat gaat gebeuren met een aantal spelers van ons. Uiteindelijk willen we met een selectie werken van ongeveer 24 spelers.”
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 16:40
Zo zo, Perez moet dus weg. Dit is dus de reden dat Luque en Perez op zoveel speeltijd konden rekenen. Het was letterlijk hun laatste kans bij Ajax. Ik moet zeggen dat het me verrast. Perez is best een handige speler om erbij te houden. Ik zie hem op basis van z'n voetbalkwaliteiten liever blijven, maar ik vermoed dat Van Basten de inschatting heeft gemaakt dat Perez slecht in de groep zal komen te liggen wanneer hij op de bank terecht komt.

Ik ben in ieder geval erg blij. Ogararu, Rommedahl en meer van dat soort meuk, allemaal te vervangen door jeugdspelers. Wel knap lullig tegenover Colin, trouwens.

Wat ik me ook afvraag: als Luque, Perez en Mitea weg moeten en Leonardo, Rommedahl en Kennedy weg mogen, wat blijft er qua aanvallers dan nog over?
Anoniem
Gedeactiveerd


Geregistreerd: 18-08-2007
Forum berichten: 22238
Nieuws reacties: 1
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 16:43
Zo! Gehaktdag!! <img src='smilies/343.gif' />

Ik zei toch al dat Van Basten niet met Perez zou doorgaan.

Ik vermoed dat AJAX dan nog een jeugdige aanvaller zal halen als ze die overbodige meuk hebben geloosd.

Goed nieuws weer! <img src='smilies/icon_biggrin.gif' />
Benji


Geregistreerd: 28-01-2008
Forum berichten: 785
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Amsterdam
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 16:43
Huntelaar, Suarez, Cvitanich, Sulejmani, Martina, Sarpong (?). Voor noodgevallen zal er neem ik aan een beroep worden gedaan op de jeugdopleiding.
Bart


Geregistreerd: 30-04-2008
Forum berichten: 4810
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 16:46
Opvallend vind ik dat Colin wegmoet nadat zijn contract pas is verlengd.Het is positief dat de jeugdspelers mogen blijven.
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 16:48
Je moet natuurlijk wel oppassen dat je je selectie niet te sterk verdunt. Daar kan je je titelkansen ook mee vergooien. Ik had nog best een rol als selectiespeler gezien voor jongens als Delorge, Colin en Kennedy. Dan had je volgend jaar verder door kunnen selecteren.

Slecht nieuws voor Colin, Delorge, Luque en Perez zal goed nieuws betekenen voor Anita, Donald, Sarpong en Martina. Van Basten zal geconcludeerd hebben dat deze jongens niet minder zijn en hun plek in de selectie over kunnen nemen.
Benji


Geregistreerd: 28-01-2008
Forum berichten: 785
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Amsterdam
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 16:51
Zoals je zegt snijdt het mes aan twee kanten, dunnere selectie --> meer jeugdspelers aan het werk. Dat hoeft absoluut geen negatieve gevolgen te hebben.

Opvallend genoeg alle 8 spelers aankopen van MvG!!!
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:00
Dit is dus wat er overblijft (ik heb de spelers die volgens Van Basten weinig kans maken om bij de eerste 18 terecht te komen schuingedrukt):

Stekelenburg
Gentenaar
Vermeer

Silva
Oleguer
Van der Wiel
Vermaelen
Vertonghen
Emanuelson
Slijngard
Ogararu

Aissati
Lindgren
Gabri
De Jong
Anita
Donald
Van der Heijden

Huntelaar
Sulejmani
Suárez
Cvitanich
Sarpong
Martina
Rommedahl
Leonardo
Kennedy


Dat zijn 23 spelers als je de schuin gedrukte jongens niet meetelt. Blijft er dus nog een plek over voor een tweede aankoop voor achterin.

Iets anders: Schilder heeft in de voorbereiding veel gespeeld maar heeft vandaag blijkbaar niet te horen gekregen dat hij weg moet. En Manucharyan heeft vrijwel niets gespeeld, maar zou vanwege de uittocht aan aanvallers wellicht een kans bij het eerste kunnen krijgen.
Anoniem
Gedeactiveerd


Geregistreerd: 18-08-2007
Forum berichten: 22238
Nieuws reacties: 1
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:03
Schilder heeft toch al officieel gehoord dat hij weg mag, Thomas? Manucharyan ook, maar dan verhuur.
Bart


Geregistreerd: 30-04-2008
Forum berichten: 4810
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:06
Ik snap wel dat Manucharyan nog bij Jong Ajax zit.Hij kan zo zijn minuten maken die hij nodig nodig heeft en kan bij noodgeval gewoon bij het eerste aansluiten.
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:06
Citaat:
Schilder heeft toch al officieel gehoord dat hij weg mag, Thomas? Manucharyan ook, maar dan verhuur.


Volgens mij heeft Schilder dat van Van Geel te horen gekregen, 343. En Van Basten geeft zelf al aan dat de voorbereiding voor nieuwe inzichten heeft gezorgd.

Maar liefst acht aankopen van Martin van Geel mogen alweer weg, zoals Benji al aangaf. Van Basten snijdt heel rigoureus, want Colin, Delorge, Rommedahl, Luque en Kennedy spelen pas een jaar bij Ajax. Het zegt genoeg over de dramatische transferperiode van the summer of 2007.
Maurice


Geregistreerd: 23-08-2007
Forum berichten: 2062
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Hoofddorp/Apeldoorn
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:09
Citaat:
Wat ik me ook afvraag: als Luque, Perez en Mitea weg moeten en Leonardo, Rommedahl en Kennedy weg mogen, wat blijft er qua aanvallers dan nog over?


Weinig, alleen Cvitanisch lijkt mij een zekere speler, Martina mist nog veel ervaring.

Overigens snap ik het niet dat Delorge weg moet. heeft alleen vorig jaar in de voorbereiding kunnen bewijzen, en dat deed hij toen goed.

Ook Rommedahl kan een verdomd handige sub zijn.. Maarja, misschien komt er nog een aanvaller???
Wij zijn Ajax


Geregistreerd: 15-12-2007
Forum berichten: 2337
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:18
Van mij mag Marco vertrekken. Eerst ruzie schoppen met Davids en Seedorf, vervolgens Oleguer boven Boulahrouz verkiezen en vervolgens interesse tonen in Wielaert. En de druppel is het om Colin, Luque en Perez eruit te werken. Ik denk dat Huntelaar nu ook niet meer wil blijven hoor, Perez was zijn maatje.
Benji


Geregistreerd: 28-01-2008
Forum berichten: 785
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: Amsterdam
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:21
Citaat:
Van mij mag Marco vertrekken. Eerst ruzie schoppen met Davids en Seedorf, vervolgens Oleguer boven Boulahrouz verkiezen en vervolgens interesse tonen in Wielaert. En de druppel is het om Colin, Luque en Perez eruit te werken. Ik denk dat Huntelaar nu ook niet meer wil blijven hoor, Perez was zijn maatje.


Puur goud dit :mrgreen:

Ik ben erg te spreken over deze (harde) beslissing van MvB, had niet verwacht dat hij zo voortvarend te werk zou gaan!
Eto'o


Geregistreerd: 25-08-2007
Forum berichten: 11824
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:24
Ik ben positief verrast door deze rigoureuze beslissingen, maar ik schrik er ook een beetje van. Er gaat nu heel veel veranderen. Colin en Perez mogen toch wel verrassend weg. In het geval van Colin vraag ik me zelfs af of Ajax wel helemaal eerlijk is geweest. Maar goed, dit gebeurt wel vaker als er nieuwe mensen aan het roer komen. Alleen in het geval van Colin kan ik Van Basten dus niet helemaal volgen. Toch moet ik zeggen dat ik blij ben dat Van Basten rigoureus durft te snijden. Dit had ik in m'n stoutste dromen niet verwacht. Hopelijk schat Van Basten jeugdspelers als Donald en Martina terecht hoger in dan spelers als Delorge en Rommedahl.
Anoniem
Gedeactiveerd


Geregistreerd: 18-08-2007
Forum berichten: 22238
Nieuws reacties: 1
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:27
Wat een onzin, WZA!!!

Hoe vaak moet het verdorie nog gezegd worden dat Boulah NIET NIET! NIET!! haalbaar was, man!!
Wij zijn Ajax


Geregistreerd: 15-12-2007
Forum berichten: 2337
Nieuws reacties: 0
Woonplaats: -
Geplaatst: Ma 4 aug 2008 17:37
Oke, dit was een beetje overdreven van mij :mrgreen: . Natuurlijk wil ik niet dat hij gaat vertrekken, maar tot nu toe ben ik nog lang niet tevreden!
Maar ik ben wel teleurgesteld in de manier van handelen van Marco. Colin wijsmaken dat hij in de plannen voorkomt, Perez is teruggekocht. Luque is gewoon een klassevolle linksbuiten. Davids wou niet meer blijven, maar wie is nu de dragende speler nu Heitinga en Stam eveneens zijn vertrokken? Seedorf wil nooit meer terug, maar hoe fijn voor een jong team zou het zijn om zo'n rustpunt in de ploeg te hebben? En als je Boulahrouz niet warmer voor Ajax kan maken dan voor Stuttgart dan begin ik ernstig te twijfelen aan de overtuigingskracht. En niet met iets beters komen dan Oleguer en Wielaert, heel erg matig.
+ Nieuw bericht <<<   <   6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  13  |  14   >   >>> + Nieuw onderwerp
Actieve onderwerpen Wie is er online? Actieve leden
Actieve onderwerpen: 0 Leden online: 0 Actieve leden: 1.894
Berichten: 213.636 Onderwerpen: 2.467 Nieuwste lid: mollywilson
Jouw berichten: inloggen | registreren Onderwerpen bekeken: 18.624.771 Forums: 45
= actief onderwerp = inactief onderwerp  
Forumoverzicht » De Goeie Ouwe Tijd » Voormalige Godenzonen » Marco van Basten (als trainer)
Ga
Zoeken: